Площа приміщення, м2 Площа, м2 25
Продуктивність, л/добу Прод-сть, л/добу 12


Ваш кошик порожній :(
Площа приміщення, м2 Площа, м2 25
Продуктивність, л/добу Прод-сть, л/добу 12
Не лише простий, але й ефективний спосіб позбутися надмірної вологості в погребі та захистити його від вологості, плісняви та їх небажаних наслідків назавжди – це осушувач повітря. Й далі ми розкажемо й доведемо чому.
Перш за все ми рекомендуємо підбирати осушувачі для льоху, виходячи з кліматичних умов приміщення та базуючись на принципі функціонування осушувача.
Тому, пропонуємо спочатку розглянути ідеальні умови мікроклімату в погребі та фактори, що на нього впливають, а також основні принципи роботи осушувачів повітря.
Підвал або льох це напівпідвальне або підвальне приміщення, що частково або повністю розташоване нижче рівня землі як мінімум на 1,5 – 2 метри. Тому температура в таких приміщеннях ніколи не падає нижче нуля й тримається в діапазоні +5-7 °С взимку та +10-12 °С в літній період, а вологість тримається на рівні 70-80%. Такі умови є оптимальними для зберігання більшості продуктів та речей, таких як овочі та фрукти, консервація, м’ясна продукція, садовий та спортивний інвентар тощо.
Особливих умов зберігання потребують алкогольні напої, зокрема вино – в винних льохах вологість має підтримуватись на певному рівні в залежності від сорту вина, та зазвичай має знаходитись на рівні 55-75%. Бо низька занадто вологість буде сприяти усиханню корку та погіршувати ущільнення, а дуже висока вологість – створенню плісняви в корку, що призведе до псування вина, а також пошкодженню етикетки. Так само й температура в таких льохах має весь час незалежно від сезону триматись на певному рівні, зазвичай від +8 до +15°С, щоб якість та вартість вина не втрачались з часом.
Надмірна вологість у льоху може бути спричинена різноманітними факторами – від кліматичних умов до конструкційних особливостей приміщення. Одним із головних чинників є проникнення вологого повітря в погреб ззовні. У разі недостатньої вентиляції це може призвести до накопичення вологи та утворення конденсату на стінах та інших холодних поверхнях.
Крім того, випаровування від продуктів, таких як овочі та фрукти, а також проникнення ґрунтових вод через нестійкі чи пошкоджені стіни та підлогу також можуть сприяти збільшенню вологості в погребі.
Наслідками надмірної вологості можуть бути поява плісняви та грибка, які не лише знищують продукти, що зберігаються, але й можуть становити загрозу здоров'ю через викидання шкідливих речовин у повітря. Крім того, вологість може сприяти корозії металевих поверхонь та пошкодженню дерев'яних конструкцій, що може вплинути на стійкість та безпеку погребу в цілому.
Тому важливо приділяти увагу контролю вологості в погребі та вживати заходів для зменшення її рівня, щоб забезпечити оптимальні умови зберігання та підтримки цілісності приміщення.
Різноманітність побутових осушувачів поділяється на три ключові категорії. Розглянемо їх детально, щоб переконатись який вологопоглинач найкраще підходить для льоху.
Ці осушувачі працюють на основі охолодження повітря, що призводить до конденсації вологи. За допомогою вентилятора вологе повітря пропускається через охолоджений конденсатор, де волога конденсується та відводиться у внутрішній бак або через дренаж. А сухе підігріте повітря повертається в приміщення. Такий тип осушувачів максимально ефективні при температурах більше +10-15°C та здатні контролювати та підтримувати вологість на рівні 30-80%. Та можуть втрачати свою ефективність при низьких температурах.
Цей тип осушувачів використовує адсорбційні речовини, наприклад, силікагель, для поглинання вологи з повітря. Після того, як адсорбент насичується вологою, його необхідно регенерувати, тобто видалити вологу від адсорбенту. Це може виконуватися за допомогою нагрівання або інших методів. Одним з головних недоліків адсорбційних осушувачів є їх висока витрата енергії для регенерації адсорбційної речовини та вартість в порівнянні з конденсаційними аналогами, але вони здатні видаляти вологу з повітря при температурах нижче 0°C.
Ці осушувачі використовують електричний струм для створення тепла на одній стороні термоелементу та охолодження на іншій. Волога конденсується на холодній стороні, а потім збирається. Недоліками цього типу осушувачів є низька продуктивність до 1 літру за добу та ефективність при високих температурах від +15°C.
Тепер стало зрозуміло, що найбільш ефективними в умовах погребу є адсорбційні осушувачі. Однак, якщо температура погребу дозволяє, конденсаційні моделі також можна сміливо розглядати, враховуючи їх економічні властивості у витраті енергії та меншу вартість.
Розташувати осушувач повітря в погребі необхідно на відстані не менше 50 сантиметрів від стін або інших предметів, щоб забезпечити вільний доступ повітря до пристрою. Не допускається використовування осушувача через подовжувач, пристрій має бути безпосередньо підключений до електромережі. Пам'ятайте про вільний доступ до осушувача для випорожнення резервуара з конденсатом або можливість виведення конденсату через шланг.
Осушувач повітря для льоху краще купити в нашому інтернет-магазині OSUSHUVACHI.UA, і ось чому:
Ми цінуємо своїх клієнтів, тому по максимуму намагаємося зробити процес покупки товару простим і приємним.
![]() |
Для жителів і гостей Львова даємо можливість забрати товар самостійно. В Київ, Одесу, Харків, Дніпро, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінницю, Житомирі, Кропивницькому, Луцьку, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Сумах, Ужгороді, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, та інші міста Україні — доставка. |
![]() |
Пропонуємо зарезервувати товар на термін від 2 до 14 днів, в разі відсутності можливості оплатити замовлення відразу. |
![]() |
Надаємо можливість купити осушувач повітря з розтермінуванням платежів. |