Що таке іонізація


Іонізація – це фізичний процес, під час якого під впливом певних зовнішніх факторів від нейтральних атома або молекули відриваються електрони, які переходять до інших нейтральних молекул або атомів, перетворюючи їх на негативні іони. Нейтральні частинки, що втратили електрони, стають позитивно зарядженими іонами.





Що таке іонізація повітря


Якщо розглядати повітряне середовище, це означає, що в повітрі молекули кисню, азоту та інших газів за певних умов втрачають або набувають додаткових електронів. Якщо молекули чи атоми газу “підчіплюють” зайвий електрон, вони стають негативно зарядженими іонами, якщо втрачають — позитивними іонами. Таким чином, у повітрі присутні нейтральні частинки, а також якесь співвідношення позитивно і негативно заряджених іонів.


Іонізація повітря у природі відбувається під впливом різних факторів: ультрафіолетового випромінювання, переміщення водних мас, космічних променів, розрядів блискавки тощо.





Іони повітря, їх називають аероіонами, може бути як позитивно, і негативно зарядженими. Саме негативно заряджені іони вважаються найкориснішими для здоров'я людини.

  • Негативні  іони у природі утворюються під час шторму, грози, а також у горах, у хвойному лісі, поблизу природних водойм, особливо на березі моря та біля водоспадів. Самопочуття покращується: дихання стає глибоким, легені наповнюються цілющим чистим повітрям, проходить нервове збудження, серце та всі органи працюють краще. Мозок функціонує на повну потужність, тонус м'язів покращується, проходить депресія.
  • Позитивні іони у побуті у великій кількості генеруються працюючими електроприладами, комп'ютерною технікою, у запиленому середовищі. Їхнє утворення супроводжується електростатикою від пластикових поверхонь або лінолеуму, коли приміщення не провітрюються і погано вентилюються.



Що таке іонізація повітря у домашніх умовах?


Про іонізацію замислюються, коли хочуть покращити мікроклімат і навчитися керувати якістю повітря у будинку. Але як іонізувати повітря у домашніх умовах? Ви не викличете грозу будинку, дочекатися запеклого прибою теж не вийде, але подбати про сприятливий мікроклімат у своїй квартирі можна іншими, простими способами, використовуючи природні іонізатори повітря.


  • Хвойні рослини в горщиках сприяють утворенню негативних аероіонів.
  • Також описують позитивний ефект від застосування соляних ламп, які виділяють при нагріванні негативні іони хлору, йоду та натрію.
  • Відмінний ефект природної іонізації дає часте провітрювання, особливо після грози. Але! Найкращий ефект для покращення повітрообміну досягається при встановленні припливних пристроїв (бризерів та провітрювачів) або рекуператорів з фільтрацією повітря. У рекуператорів, залежно від ступеня очищення, фільтри затримають пил і пух, дим і чадний газ, що можуть потрапити до будинку із забрудненою смогом вулиці.




На жаль, у багатьох випадках домашніх методів іонізації повітря у квартирі або будинку з великою кількістю електроніки точно недостатньо, і, як найкраще рішення, необхідно користуватися кліматичними пристроями, які мають функцію іонізації повітря.



Норми вмісту аероіонів у повітрі


Іонізоване повітря - це повітря насичене іонами. Оптимальною концентрацією негативних аероіонів для людини вважається діапазон 4000-6000 одиниць у кубічному сантиметрі повітря.


У природі концентрація аероіонів може бути особливо високою:

  • у горах – 5 000...10 000 од. на см3;
  • на узбережжі моря, океану, біля водоспаду, біля річок 1000...5000 од. на см3;
  • в атмосфері після грози – 50 000...100 000 од. на см3.


За такої насиченості аероіонами люди почуваються особливо бадьоро та енергійно.

У міських умовах, особливо в закритих приміщеннях, вміст аероіонів може становити лише кілька сотень іонів в одному см3. Тому це позначається негативно на здоров'ї мешканців квартир та будинків. Жителі великих міст діагностують так зване «аероіонне голодування», що викликає погіршення самопочуття.


Розберемося докладніше, у чому плюси та мінуси іонізації повітря.


Чим корисне іонізоване повітря для здоров'я людини


Завдання іонізаторів повітря – підвищити рівень негативних аероіонів до природного рівня, нейтралізувати дію великої кількості позитивних іонів.


  1. Зв'язуючись з частинками дрібнодисперсного пилу та інших летких забруднювачів, негативні іони сприяють осадженню цих частинок на поверхні підлоги або меблів. Кількість алергенів у повітрі зменшується, повітря очищується. Достатньо протерти підлогу і поверхні меблів ганчіркою, щоб повітря стало чистішим і безпечнішим.
  2. Негативні іони позитивно впливають на легені людини, вони сприяють розширенню бронхів, збільшенню повітрообміну.
  3. Іонізоване повітря стимулює імунну систему, підвищуючи опірність організму до інфекцій.
  4. Негативні іони надають тонізуючу та сприятливу дію на самопочуття, зменшують втому, покращують сон.
  5. Коли людина вдихає насичене негативними аероіонами повітря, йде тривожність і покращується настрій. Іонізоване повітря сприяє виробленню серотоніну – гормону щастя.
  6. Іонізація повітря сприяють підвищенню працездатності та покращенню концентрації уваги.





Негативний вплив іонізації повітря


Що означає іонізація повітря і чи вона настільки корисна? Незважаючи на багато переваг, надмірна концентрація аероіонів може негативно впливати на здоров'я людини.


  • Якщо в приміщенні знаходиться людина з вірусною інфекцією, вона швидко поширюється та віддається іншим людям повітряно-краплинним шляхом.
  • Іонізоване повітря може провокувати прискорення метаболізму та ще більше підвищення температури у хворих людей, воно протипоказане при онкозахворюваннях.
  • Астматики можуть відчувати погіршення стану, оскільки іонізоване повітря створює додаткове навантаження на легені.
  • Іонізатори не рекомендують використовувати в кімнатах з немовлятами або при індивідуальній непереносимості озонованого повітря.
  • У деяких людей іонізація може спричинити алергічні реакції. Перед використанням іонізаторів проконсультуйтеся з лікарем.


Тому застосування іонізаторів корисне для зміцнення імунітету та поліпшення стану більшості людей, але допустимо з обережністю, після консультацій з лікарем, у разі проблем із органами дихання або у разі інших захворювань.



Що таке іонізатори, типи іонізаторів


Іонізатори (аероіонізатори) - це кліматичне обладнання, які застосовуються для очищення від пилу та покращення стану повітряного середовища шляхом вироблення негативно заряджених іонів, або негативно та позитивно заряджених іонів.


Принцип роботи побутового іонізатора ґрунтується на тому, що на провідні або голчасті електроди подається напруга. В результаті електричного розряду утворюються вільні електрони, які зв'язуються з нейтральними молекулами кисню, утворюються негативні та позитивні аероіони.


Іонізатори розрізняють:


  • уніполярні, що генерують негативні іони,
  • біполярні, що випускають позитивні та негативні аероіони.


Існують різні способи іонізації повітря, кожен із яких має свої особливості: коронний розряд, фотоіонізація, термоелектронна емісія та ін.


Іонізатори можуть бути самостійними приладами, що застосовуються у медицині.


Крім цього блоки іонізації встановлюють різні побутові прилади, наприклад, очищувачі, зволожувачі, осушувачі повітря або кондиціонери.



Функція іонізації у осушувача повітря: як це працює


Осушувачі повітря з функцією іонізації вирішують комплекс завдань: як знижують і контролюють вологість у приміщенні, очищують й насичують повітря негативними іонами.




Як відбувається іонізація повітря в осушувачі?


  1. Повітря вентилятором затягується у прилад.
  2. Проходить через фільтри, що затримують великі частки пилу.
  3. Потрапляє до камери іонізації з емітером, де під дією електричного поля утворюються негативні іони.
  4. Осушене та іонізоване повітря розподіляється по приміщенню.
  5. У процесі іонізації негативні іони притягують до себе частинки пилу, алергенів, бактерій та вірусів та осідають на поверхнях.
  6. Відновлюється здоровий баланс нейтральних молекул, позитивних та негативних іонів.



Переваги осушувача з іонізатором повітря


Перелічимо, чому і навіщо потрібний іонізатор повітря в осушувачі. Іонізація повітря у комплексі з нормалізацією вологості надзвичайно вигідна.


  • Виходить максимальний ефект для комфортного мікроклімату за рахунок нормалізації вологості та збагачення повітря негативними іонами.
  • Повітря додатково очищається, зменшується кількість летючих забруднювачів у повітрі.
  • Негативні іони певною мірою нейтралізують молекули, що викликають неприємні запахи.
  • Іонізоване повітря покращує імунітет, допомагає запобігти розвитку респіраторних захворювань, алергій та інших проблем зі здоров'ям.
  • Ви відчуєте покращення самопочуття, станете бадьорішим, енергійнішим і спокійнішим.



Поради щодо вибору осушувача з іонізатором повітря


  • Продуктивність. Осушувач повинен працювати із запасом за продуктивністю, розраховується на найбільшу площу, що осушується.
  • Рівень шуму. Якщо пристрій буде вмикатися вночі, в кабінеті, спальні або дитячій, зверніть увагу на рівень шуму пристрою.
  • Функціональність. Крім іонізації, зверніть увагу на додаткові функції, такі як таймер, режими безперервного та автоматичного осушення, якісні фільтри для очищення повітря.
  • Потужність. З кількох моделей однакової продуктивності вибирайте найбільш енергоефективний пристрій.
  • Бренд та гарантія. Віддайте перевагу моделям відомих брендів, які доставляють гарантію та сервіс.



Висновок


Сподіваємось, що наша популярна стаття стала корисною для вас. Ви знаєте тепер, чим корисне іонізоване повітря, як простіше і швидше покращити якість повітря в кімнатах будинку чи квартири.


Осушувачі з функцією іонізації – це зручний та доступний варіант нормалізувати вологість повітря та зробити його більш безпечним та здоровим.


Обов'язково нагадаємо, що без продуктивного повітрообміну якість повітря не буде 100% комфортною.


Чи є проблеми з високою вологістю та якістю повітря в будинку? Звертайтесь до наших експертів! Ми допоможемо професійною консультацією та знайдемо надійний та корисний осушувач повітря з іонізацією для застосування у вашому будинку чи квартирі, достатньої продуктивності з найкращим функціоналом!