Звична для безлічі будинків картина: вікна починають "плакати", коли за вікном похолодало, опалення ще не включили і ми намагаємося щільніше закривати вікна та двері, щоб не губилося тепло. Що далі, то більше. Слідом за конденсатом розвивається пліснява і ситуація стає критичною.

Розберемося докладніше і пояснимо, у чому причини, чому утворюється конденсат, наскільки він небезпечний і як позбутися конденсату на вікнах або стінах швидко та ефективно.


Конденсат на вікнах: чому плачуть вікна?


У теплому кімнатному повітрі завжди присутня якась кількість вологи. А в будь-якому приміщенні, де живуть чи працюють люди, вологість повітря дуже швидко підвищується. Чому так?

Ще розберемося, чому за одних умов конденсат на пластикових вікнах з'являється, а за інших — ні.


Для інформації – трохи фізики. В повітрі за певної температури присутня якась кількість водяної пари. І чим більша температура повітря, тим більша кількість води утримується у повітрі. Але холодне повітря не може так утримувати вологу, як тепле. Тому при недостатньому опаленні та поганій вентиляції зайва волога, що міститься в повітрі, поблизу холодних поверхонь у кімнаті конденсується та осідає на ці поверхні. Це може бути скло та поверхні метало-пластикових або дерев'яних вікон, дзеркала, керамічна плитка стін, скляні поверхні або алюмінієві профілі зимового саду.


Отже, конденсат на вікнах - це надмірна кількість вологи, що осіла у вигляді крапель на більш холодних поверхнях, ніж повітря приміщення.

Існує розрахункова таблиця, де можна визначити за значенням відносної вологості повітря та температури повітря, якою має бути температура поверхні вікон, на якій конденсується волога. Такі температурні умови називають "точкою роси".




Після вивчення таблиці, висновок напрошується такий: щоб не випадав конденсат на вікнах усередині квартири, потрібно:

  1. підвищити температуру;
  2. зменшити вологість. 


Приклад: якщо температура в кімнаті 20 градусів, то конденсат випаде, коли температура віконної рами та скла буде близько 6 градусів при вологості 40%, або 14 градусів - при 70% вологості.

Висновок: якщо знизити вологість повітря, ймовірність конденсації води на поверхнях склопакета знизиться.


Чому потіють пластикові вікна


Чим вища вологість і нижче температура повітря, тим інтенсивніше випадає конденсат на будь-яких холодних поверхнях у кімнатах. У нижній частині вікон температура нижче, ніж нагорі через погану циркуляцію повітря від радіатора. Тому ця зона склопакета запотіває насамперед. 


В загальному всі причини надмірної вологості та вогкості можна звести до кількох основних груп:

  1.      висока вологість повітря, що пов'язана з діяльністю людей;
  2.      недостатнє опалення;
  3.      відсутність якісної вентиляції;
  4.      недоліки скління та конструкції будівлі.




Чому потіють пластикові вікна зсередини та як прибрати вогкість?


Дізнаємося спочатку більше про причини підвищення вологості повітря.


  • Вологовиділення від людей, під час занять спортом, при будь-яких фізичних навантаженнях, і навіть під час сну коливаються від 40 до 300 і більше мл на годину.
  • Багато вологи в повітря надходить під час прийому душу, при приготуванні їжі, при вологому прибиранні – до кількох літрів на добу.
  • Вам доводиться у кімнаті сушити білизну, одяг після дощу та парасольки – кілька літрів вологи також залишається у приміщенні.
  • А ще воду випаровують кімнатні рослини та акваріум.
  • Волога може проникати зовні через стіни або стелю через погану теплоізоляцію будинку.
  • Стіни в новобудові часто насичені вологою, що усувається шляхом довгого просушування.
  • Можливі також прориви труби та крана водопроводу, поломка сантехніки та інші надзвичайні ситуації, за яких різко збільшується кількість води у приміщенні.
  • Чому потіють вікна в квартирі чи окремій кімнаті? Очевидно, погано працює вентиляція, ви спите в закритій кімнаті і концентрація вологи в повітрі постійно зростає.
  • Тарифи підвищуються, а на опаленні в будинках дедалі частіше заощаджують. Температура в кімнатах рідко перевищує 18 градусів, кімнати не провітрюються, щоб зберегти тепло.
  • Часто запотівають пластикові вікна та їх герметизація бажає кращого. Однокамерні металопластикові вікна погано захищають від холоду, а при встановленні недбайливі монтажники часто забувають подбати про теплоізоляцію віконних отворів та відкосів, і зовнішній холод проникає до будинку. Так звані «містки холоду» в будинку можуть призвести до накопичення вологи на нижніх зонах вікон, на стінах та віконних отворах та сприяти утворенню плісняви.




Ми пояснили, чому потіють вікна в квартирі. Саме час більше розповісти про можливі проблеми, які провокує конденсована волога в будинку.

         

Чим небезпечний конденсат


Якщо постійно запотівають вікна, недовго чекати нових неприємностей:

  • при високій вологості (вище 65-70%) активно починає розвиватися пліснява;
  • руйнуються віконні укоси та стіни біля вікна, покриття стін на кухні або у ванній;
  • процвітає вогкість і з'являються неприємні запахи, пов'язані з високою вологістю;
  • активно розмножуються хвороботворні мікроорганізми;
  • вогкість сприяє корозії металів, псується техніка, ушкоджується проводка.



Що робити, щоб не потіли вікна:  5 рішень


Перш ніж розпочати рішучу боротьбу із вогкістю, придбайте кімнатний термогігрометр. Цей простий і корисний пристрій допоможе оцінити реальний стан мікроклімату у вас вдома (або на роботі). Подивіться на показники температури повітря та рівня відносної вологості та загляньте в нашу табличку. Якщо показник вологості перевищує 60%, а змінити ситуацію з обігрівом повітря не вдасться, далі вже вибирайте один із прийнятних для вас варіантів.


  1. Потіють пластикові вікна - що робити, щоб позбутися проблеми раз і назавжди? Контролювати вологість, що постійно зростає, в кімнатах вам допоможе осушувач повітря. Це універсальний енергозберігаючий пристрій із передовими технологіями осушення та автоматичним режимом роботи. Прилад сам контролює вологість і включається лише для утримання її на безпечному рівні – до 45 – 55%.  Це найпростіший і дієвий спосіб проти плісняви та конденсату: просто натисніть кнопку та повітря в кімнатах скоро стане безпечним та здоровим.
  2. Щоб знизити рівень вологості можна встановити у вологих зонах (на кухні або у ванній (санвузлі) витяжні вентилятори. Вони будуть відводити відпрацьоване перезволожене повітря у витяжний канал або на вулицю та покращувати повітрообмін. Але краще порадитися з фахівцями - адже потрібна не тільки витяжка , а ще й приплив свіжого повітря. Незалежно постачати приміщення свіжим і відводити перезволожене повітря в кожній кімнаті допоможуть побутові рекуператори. Існують моделі з підігрівом та фільтрацією повітря, і навіть з контролем вологості.
  3. В спальні плачуть вікна: що робити? Можливо проблема в широкому підвіконні, яке не дає теплому повітрю від радіатора потрапляти до зону нижньої частини вікна. Є варіант широких підвіконь із ґратами для проходу повітря. Або час від часу провітрюйте кімнату, щоб волога пішла від шибки на вулицю. Якщо вікна відкрити не можна, увімкніть вентилятор на кілька хвилин. Він змусить тепле повітря, яке збирається вгорі, циркулювати у всьому обсязі та прибере вологу внизу вікна.
  4. Прості однокамерні металопластикові вікна герметичні, але дуже слабко захищають від проникнення зовнішнього холоду. Тут вихід - замінити їх на більш сучасні дво- або трикамерні склопакети, і простежити за монтажем, щоб віконний отвір був надійно теплоізольований. Не буде містків холоду – зникнуть умови для конденсації водяної пари на склі та рамах склопакетів.
  5. Потіють вікна в старому будинку: що робити? Можна нанести спеціальні покриття або плівки на вікна, щоб покращити їхню теплоізоляцію. Або поставити на підвіконня прості ємності з вологопоглиначами. Але це все малоефективні заходи.

             

Як прибрати конденсат з вікон осушувачем повітря


Осушувач повітря - найбільш ефективне, автономне і найідеальніше рішення для боротьби з вогкістю і вікнами, що плачуть.

  • Він точно контролює вологість, швидко знижує концентрацію вологи до безпечного рівня. У осушеному повітрі спори плісняви втрачають середовище для розмноження.
  • Заощаджує витрати на опалення та вентиляцію. Не потрібно додатково включати обігрівачі та вентилятори, щоб прибрати вогкість та плісняву.
  • Очищає повітря від пилу, має опції іонізації та навіть HEPA-обробки повітря.
  • Підтримує комфортні умови, які є найбільш безпечними для здоров'я людей.
  • Якщо запотівають вікна в квартирі, забирає надлишок вологи та усуває умови для конденсату на вікнах в кожній кімнаті окремо.
  • Пристрій зручний для переміщення та обслуговування. 




Що зробити щоб не потіли вікна: поради від експертів osushuvachi.ua


У квартирі чи будинку має бути ефективна вентиляція та регульоване опалення - це стандартні вимоги для новобудов. Але є ще маса житлових та комерційних приміщень, де цього немає і контролювати мікроклімат зараз і вже потрібно найменш витратними методами. Є ще нові сирі квартири, багато підсобних приміщень, складів, гаражів, підвалів, коли конденсат, вогкість та пліснява можуть завдати будовам непоправної шкоди.

І у всіх випадках наша професійна порада буде доречною. Ми підкажемо як визначити точно причину високої вологості, чому вікна плачуть, як позбутися вогкості, конденсату та плісняви, не допустити псування майна, конкретного приміщення чи всієї будівлі.

Очистіть повітря в приміщенні за допомогою вбудованого в осушувач HEPA - фільтра, який повністю забере патогенні віруси, бактерії, суперечки плісняви, алергени та дрібний пил. Відчуйте сприятливий вплив очищеного та оптимально зволоженого повітря в приміщенні, дихайте на повні груди!

Ми не рекламуємо осушувачі для дому чи квартири, офісу чи виробництва. Ми допомагаємо правильно їх підібрати, щоб ваше життя чи робочі умови стали комфортнішими та безпечнішими. Телефонуйте сьогодні і вже завтра ваше життя стане легшим!