Проблеми вологого повітря та здоров'я людей

Якість повітря безсумнівно важлива для вашого здоров'я, самопочуття та навіть настрою. Сире і забруднене повітря - це неминучі біди, з якими стикаються багато людей, особливо в проблемному, з точки зору вентиляції, старому будинку або в періоди, коли опалення не працює. Як знайти ефективне рішення, яке допоможе покращити стан повітря та створити більш комфортну атмосферу у вашому будинку? Одним із ефективних рішень є контроль вологості та очищення повітря за допомогою сучасних осушувачів з функцією іонізації.

У цій статті ми розберемо, що таке іонізація повітря, як вона працює, які плюси та мінуси має іонізація та як осушувачі з іонізацією повітря можуть покращити якість життя.



    Що таке іонізація повітря

    Іонізація повітря - це процес, при якому повітря насичується негативними та позитивними іонами. Такі іони - це молекули або атоми газів, які придбали або втратили один або кілька електронів. Коли в повітрі переважають негативні іони (аероіони), це створює більш чисте та здорове середовище.

    Іонізація повітря відбувається у природі у різних умовах, наприклад, після грози, при штормі, поруч із водоспадами, у лісах чи біля моря. У цих місцях повітря насичене негативними іонами - аероіонами, що сприяє покращенню здоров'я та самопочуття людей. 




    Розглянемо, скільки аероіонів міститься у повітрі в різних природних умовах:

    Місце/умови
    Кількість аероіонів на кубічний сантиметр (іонів/см³)
    Ліс1 000 ... 3 000
    Біля моря
    1 000 ... 5 000
    Водоспад1 000 ... 5 000
    Шторм1 000 ... 5 000
    Після грози50 000 ... 100 000
    У горах5 000 ... 10 000
    • Негативні іони сприятливо впливають на здоров'я людини. Самопочуття покращується: дихання стає глибоким, легені наповнюються цілющим чистим повітрям, проходить нервове збудження, серце та всі органи працюють краще. Мозок функціонує на повну потужність, тонус м'язів покращується, проходить депресія.
    • Позитивні іони в побуті у великій кількості генеруються працюючими електроприладами, комп'ютерною технікою, в запиленому середовищі. Їхнє утворення супроводжується електростатикою від пластикових поверхонь або лінолеуму, коли приміщення не провітрюються і погано вентилюються. Вони негативно впливають на здоров'я.


    Як саме негативні іони очищають повітря?

    Негативні іони (або аероіони) - це молекули або атоми, які придбали один або кілька зайвих електронів. Ці іони мають високу активність і здатні взаємодіяти з іншими частинками в повітрі. Коли іони надходять у повітря, вони починають зв'язуватися з різними забруднювачами, включаючи пил, бактерії, віруси та алергени, що допомагає очистити повітряне середовище. Як саме це відбувається?

    • Електростатичне притягування та осадження пилу

    Пил та інші леткі забруднювачі у повітрі часто мають позитивний заряд чи нейтральні властивості. Коли негативні іони наповнюють повітря, вони можуть ефективно захоплювати пил, який у 10-100 разів більший за розміром, ніж самі іони, що викликає їхню агрегацію — об'єднання у більші скупчення. Ці частинки стають занадто важкими, щоб залишатися в повітрі і поступово осідають на поверхні, таких як підлога, стіни або меблі.

    • Вплив на бактерії та віруси

    Негативні іони впливають на віруси та бактерії, змінюючи їхню структуру. Коли аероіони вступають у контакт із патогенними мікроорганізмами, вони порушують їх клітинні білкові оболонки, знижують життєздатність та усувають умови до розмноження бактерій та вірусів.

    • Скорочення кількості алергенів

    Алергени, такі як пилок, шерсть тварин та спори грибків, часто містять частинки, які мають позитивний заряд, що дозволяє їм легко взаємодіяти з негативними іонами. Обважнілі частинки поступово осідають на поверхні, і під час прибирання видаляються з приміщення. 

    • Поліпшення якості повітря

    Очищаючи повітря від забруднюючих частинок, негативні іони сприяють покращенню якості повітря. Аероіони позитивно впливають на легені людини, вони сприяють розширенню бронхів, збільшенню повітрообміну та зміцненню імунітету. 


    Як іонізувати повітря у домашніх умовах?

    Ви не викличете грозу будинку, дочекатися запеклого прибою теж не вийде, але подбати про сприятливий мікроклімат у своїй квартирі можна іншими, простими способами, використовуючи природні іонізатори повітря або спеціальні прилади з функцією іонізації.

    • Хвойні рослини в горщиках сприяють утворенню негативних аероіонів.
    • Також описують позитивний ефект від застосування соляних ламп, які виділяють при нагріванні негативні іони хлору, йоду та натрію.



    Коли домашніх методів іонізації повітря у квартирі чи будинку з великою кількістю електроніки недостатньо, необхідно користуватися кліматичними пристроями, які мають функцію іонізації повітря. Іонізатори можуть бути самостійними приладами, що застосовуються у медицині. Крім цього блоки іонізації встановлюють у різні побутові прилади, наприклад, очищувачі, зволожувачі, осушувачі повітря або кондиціонери. 


    Осушувач з іонізацією: два в одному - контроль вологості та очищення повітря

    Забруднення повітря та підвищена вологість можуть сильно погіршувати якість життя у приміщеннях. Вологе повітря сприяє розмноженню бактерій, вірусів та грибків, брудне та запилене повітря провокує різні алергічні реакції. При цьому надмірна вологість може призвести до утворення цвілі на стінах і меблях, що шкідливо впливає на здоров'я і стан будинку.

    Осушувач повітря допомагає знизити і нормалізувати рівень вологості в приміщенні до безпечного рівня у 40 - 60%, тоді як іонізація повітря допомагає очистити його від забруднень, підтримуючи здорову атмосферу. Таким чином, універсальний осушувач повітря з функцією іонізації це ідеальне рішення для підтримки оптимального мікроклімату в будинку.


    Плюси та мінуси осушувача з іонізацією повітря

    Використання осушувача з функцією іонізації повітря в домашніх умовах може значно покращити якість життя. Іонізоване повітря сприяє очищенню повітряного середовища від шкідливих частинок, створюючи умови для гарного самопочуття та запобігання захворюванням. Він може допомогти у покращенні дихання, зняття стресу та зміцненні імунітету.

    Однак важливо пам'ятати, що при тривалому впливі на людей, іонізація може викликати дискомфорт або навіть погіршення стану, тому важливо дотримуватися помірності.

    Іонізація може бути не рекомендована людям з респіраторними захворюваннями, астмою або іншими легеневими захворюваннями, не рекомендується при онкозахворюваннях або для приміщень з грудними дітьми. Хоча застосування іонізаторів корисне для зміцнення імунітету та покращення стану більшості людей, у випадках проблем з органами дихання або у разі хронічних захворювань користуватися іонізацією слід з обережністю, після консультацій з лікарем.


    Функція іонізації у осушувача повітря: як це працює

    Осушувачі повітря з функцією іонізації можуть працювати на осушення та іонізацію повітря або в режимі тільки осушення повітря, деякі моделі оснащуються додатковим фільтром HEPA.

    У будь-якому випадку для покращення повітрообміну потрібне додаткове провітрювання кімнат.




    Як відбувається іонізація повітря в осушувачі?

    1. Повітря вентилятором затягується у прилад.
    2. Проходить через фільтри, які затримують великі частки пилу.
    3. Потрапляє у камеру іонізації з емітером, де під впливом електричного поля утворюються негативні іони.
    4. Осушене та іонізоване повітря розподіляється по приміщенню.
    5. Відновлюється здоровий баланс нейтральних молекул, позитивних та негативних іонів.


    Переваги осушувача з іонізатором повітря

    Іонізація повітря у комплексі з нормалізацією вологості надзвичайно вигідна.

    • Виходить максимальний ефект для комфортного мікроклімату за рахунок нормалізації вологості та збагачення повітря негативними іонами.
    • Повітря додатково очищається, зменшується кількість летючих забруднювачів у повітрі.
    • Негативні іони певною мірою нейтралізують молекули, що викликають неприємні запахи.
    • Ви відчуєте поліпшення самопочуття, станете бадьорішим, енергійнішим і спокійнішим.


    Поради щодо вибору осушувача з іонізатором повітря

    • Продуктивність у л/добу. Осушувач повинен працювати із запасом за продуктивністю, розраховується на найбільшу площу, що осушується.
    • Функціональність. Крім іонізації, зверніть увагу на додаткові функції, такі як таймер, режими безперервного та автоматичного осушення, якісні фільтри для очищення повітря.
    • Рівень шуму. Якщо пристрій вмикатиметься вночі, в кабінеті, спальні або дитячій кімнаті, зверніть увагу на рівень шуму пристрою.
    • Споживана потужність. З кількох моделей однакової продуктивності вибирайте найбільш енергоефективний пристрій.
    • Бренд та гарантія. Віддайте перевагу моделям відомих брендів, які надають гарантію та сервіс.


    Висновок

    Іонізація повітря - це не тільки спосіб зробити повітря чистішим і здоровішим, але й чудове доповнення до створення комфортного мікроклімату. А побутові осушувачі повітря з функцією іонізації - це універсальне рішення, яке позбавить ваш будинок від вогкості, пилу та забруднень, забезпечивши комфорт та затишок.

    Якщо ви бажаєте створити ідеальну атмосферу у своєму будинку, такий осушувач стане незамінним помічником, це зручний і доступний варіант нормалізувати вологість повітря та зробити його більш безпечним та здоровим.

    Обов'язково нагадаємо, що без продуктивного повітрообміну якість повітря не буде 100% комфортною.

    Не знаєте, який осушувач із функцією іонізації вибрати? Зверніться до нас за консультацією - ми допоможемо знайти пристрій, який ідеально підійде для ваших потреб, достатньої продуктивності з найкращим функціоналом!