30.01.2024
Зміст
Cирість в будинку: тривожні ознаки
5 причин виникнення вогкості
Наслідки надмірної вологості
Як позбутися сирості в квартирі
5 основних способів як позбутися вологості в будинку
Вогкість у будинку спричиняє масу неприємних та загрозливих наслідків. Адже
вологі стіни і підлога, почорнілі кути у будинку чи квартирі потребують негайних дій та вирішення проблеми раз і назавжди. Про те, як не допустити такого і як позбутися зайвої вологості та зберегти здоровий мікроклімат в будинку чи квартирі — далі в нашій статті.
Cирість в будинку: тривожні ознаки
Звернемо увагу на сигнальні дзвіночки, ознаки того, що ситуація стає загрозливою, передусім для вашого здоров'я та комфорту в оселі.
- Ви почуваєтеся некомфортно, дихати стало важче, а вологість та неприємний запах наче висотують з вас сили.
- Часто, особливо в погану погоду, на вікнах та холодних поверхнях осідає конденсат.
- Починають з'являтися плями та здуття на шпалерах, метал іржавіє, а в кутках з'являються плями пліснявих грибів.
Такі явища та ознаки спонукають до негайних дій. Але спочатку знайдемо корінь проблеми.
5 причин виникнення вогкості
Надмірна вогкість просто пригнічує. Як позбутися вологи в будинку, якщо не зрозуміти звідки вона береться? Перелічимо цікаві факти, на які багато хто навіть не звертає уваги.
Фактори | Кількість вологи, що надходить у повітря, мл |
Приготування їжі на кухні за годину (залежно від типу посуду та способу приготування страв) | до 1000 - 2500 |
Приймання душу, за 5-15 хвилин | до 1000 - 2500 |
Вологе прибирання, миття та витирання поверхонь, за годину | до 1000 |
Вологовиділення від людини (залежно від стану та інтенсивності діяльності), за годину | 40 - 300 |
Випаровування від кімнатної рослини, в добу | 50-100 |
Сушінні білизни без балкона (наприклад, закладки до 5 кг) | 1500 -2500 |
Насправді причин набагато більше, але серед основних можна виділити наступні:
- побутові фактори (сушіння білизни, приготування їжі, випаровування у ванній або пральні);
- протікання сантехніки та водогонів;
- погана вентиляція;
- пошкодження будівлі (тріщини в фундаменті, холодні стіни, протікання даху або покрівлі, погані перекриття);
- підтоплення підвалу після повені чи ґрунтовими водами, та інші причини.
Наслідки надмірної вологості
Перейдемо від теорії до практики. Болюче питання “Як позбутись вологості в квартирі чи будинку” часто постає вже коли вогкість та пліснявий грибок вже прогресують. Поганий запах, насичене вологою та спорами плісняви повітря серйозно загрожують здоров'ю людей та стану будівлі. А наслідки для дітей та ослаблених людей взагалі тяжкі.
Як результат:
- розвиток колоній пліснявих грибів на стінах та стелі;
- погіршення здоров'я та зниження імунітету;
- алергічні реакції;
- важкі респіраторні захворювання та загроза астми;
- руйнування оздоблення приміщення, відшарування фарби чи штукатурки;
- пошкодження техніки, проводки, меблів та іншого майна.
Як позбутися сирості в квартирі
Логічний вихід:
- знайти причину;
- усунути наслідки.
Коли ви готуєте на кухні, займаєтеся спортом у вітальні, часто перете, приймаєте душ, просто спите та дихаєте, вологість у закритому приміщенні збільшується до нездорового та шкідливого рівня. Зволожувач, також може безконтрольно збільшувати вогкість у кімнаті, якщо не оснащений гігростатом.
Що треба зробити, щоб ефективно та швидко позбутися загрозливої вологості в квартирі? Наводимо короткі поради від наших експертів щодо способів як забрати вологу в кімнаті.
Наслідки надмірної вологості | Правильні дії |
Постійна вогкість від частого сушіння білизни та одягу в кімнаті, у квартирі без балкона чи у приватному будинку | Використовуйте осушувач повітря для швидкого сушіння білизни та контролю нормального рівня вологості (до 55%) |
Поганий запах і вогкість на кухні, у ванній або на лоджії, плісняві плями в кутах | Встановіть витяжні вентилятори у ванній та на кухні для стимуляції видалення вологих повітряних мас. Витяжні вентилятори можуть працювати на пару із витяжкою над плитою. Як безвідмовна альтернатива – осушувач очисник повітря проти плісняви та інших шкідливих домішок, з функцією HEPA-очищення |
Сирі холодні стіни у старій будівлі, конденсат та пліснява | Подбайте про теплоізоляцію стін, краще це робити зовні будинку. Посильте обігрів житла. Швидке рішення - осушення для зменшення концентрації вологи |
Старі вікна та двері, через які просочується сире повітря ззовні | Вихід - змінити їх на сучасні вироби. Щоб квартира не перетворилася на герметичну ємність, подбайте про доступ свіжого повітря та видалення несвіжого повітря: встановіть провітрювачі, бризери або побутові рекуператори. Тимчасові заходи – ущільніть шпари доступними засобами |
Мокрі стіни та підлога, коли залили сусіди згори чи протекла труба | Рішуче перекривайте подачу води, збирайте воду, відчиняйте вікна, щоб вологе повітря скоріше вийшло. Коли шокове провітрювання не допомагає — зачиняйте вікна та двері і вмикайте осушувач повітря на максимальний режим |
Погане вологе повітря у кімнатах | Встановіть побутові рекуператори чи інші вентиляційні пристрої для посилення повітрообміну. Кардинальне -рішення — осушування +HEPA очищення одним пристроєм |
Конденсат на вікнах чи стінах | Посилене опалення та регулярне провітрювання допомагають, але не позбавляють цієї проблеми, особливо взимку, коли за вікном вологість вище 80%. Якщо тепло та провітрювання недоступні, осушувач повітря на 100% допомагає від конденсату та плісняви! Утримувана осушувачем оптимальна вологість у 45-55% захищає від утворення конденсату в закритій кімнаті і без додаткового опалення |
Як ще знизити вологість в квартирі? До якоїсь міри знизити вологість допоможе кондиціонер з функцією осушення, або використання адсорбентів (вологопоглиначів), але вони не здатні на швидке та контрольоване осушення повітря. Це як гірчичник при пневмонії, якщо проблема є хронічною.
5 основних способів як позбутися вологості в будинку
Причини надмірної вологості у приватному будинку та у квартирі багатоповерхівки схожі, але і в дечому різні, тому що сам будинок, його конструкція, зазнає шкоди від води.
Ще на етапі проектування та будівництва передбачаються якісна гідроізоляція фундаменту та підвалу, термоізоляція стін та стелі будинку, надійні перекриття та теплоізоляція даху. Важливі також надійні теплоізольовані двері та вікна, а головне — щоб була якісна вентиляція та опалення будинку.
Але в давно побудованих будинках часто гостро стоять проблеми: як позбутися вологи на стінах, як висушити підвал чи як прибрати конденсат з вікон.
Серед доступних за видатками способів, які гарантовано позбавлять проблем пов'язаних із зайвою вологою, рекомендуємо наступні рішення. Розумною альтернативою буде застосування осушувачів повітря.
- Гідроізоляція фундаменту будинку та підвалу. Всі ці роботи можна виконувати в сухий період року силами грамотних будівельників. Тимчасово підтримувати підвал у сухому стані допоможе осушувач повітря. Він надійно висушить підвал та захистить його від плям плісняви навіть у випадку проникнення ґрунтових вод навесні.
- Ремонт сантехніки та водогону. Перекрити воду та замінити або відремонтувати пошкодження у системі водопостачання, зібрати розлиту воду з підлоги — це все обов'язкові дії. А щоб швидко “витягнути” вологу з підлоги, з-під плінтусів, з конструкції підлоги замість постійного провітрювання рекомендуємо застосувати потужний осушувач повітря.
- Правильна вентиляція приміщень. Щоб швидко відводити вологі повітряні маси назовні встановіть витяжні вентилятори у найбільш вологих ванній, кухні, пральні. Утримати вологість на безпечному та комфортному рівні у 45 -55% допоможе домашній поглинач вологи, який легко перемістити у потрібне приміщення будинку, в підвал чи гараж.
- Очищення та осушення повітря в будинку. Використовуйте осушувач-очищувач повітря в період сезонних захворювань, чи коли потрібно забрати неприємний запах на кухні, після висушування стін та підлоги. Після HEPA-очищення та іонізації повітря в кімнатах стане приємним, комфортним та безпечним: без вірусів та бактерій, без спор цвілі та пилку, без алергенів та шкідливих запахів.
- Осушувач повітря від плісняви та конденсату. Навіть при пошкодженні стін та підлог водою, при регулярній появі конденсату на вікнах, застосовуйте осушувач з автоматичним утриманням вологості на рівні 45-50%. У таких умовах ваше майно буде захищене від появи конденсату, пліснявих грибків, а приміщення будуть утримуватись у сухому стані. Чи допомагає осушувач повітря від плісняви, коли вона вже є? Так, безумовно. Плісняві грибки гинуть у осушеному приміщенні, а далі очистіть стіни від пошкоджених шарів і використовуйте антигрибкові засоби для обробки поверхонь, щоб запобігти повторній появі плісняви.
Чому осушувач повітря - ваш рятівник від вогкості
- Це сучасний енергоефективний метод боротьби з надмірною вологістю.
- Підбирають осушувач по потужності осушення під площу приміщення.
- В залежності від температурних умов вибирають тип осушувача: адсорбційний - для неопалюваних, або конденсаційний — для теплих приміщень.
- Осушувач захистить від пліснявих грибів, вчасно попередить руйнування будівлі та позбавить зайвих витрат на ремонт, вентиляцію та опалення будинку.
- Це найекономніший пристрій для утримання приміщення, а також всього майна і у сухому стані.
- Осушувач повітря завжди захистить ваше здоров'я, це крок до безпечного та комфортного мікроклімату. Адже пліснява, віруси та мікроби, а також алергени прогресують у вологому повітрі.
- Осушувач з фільтром HEPA - це ефективний очищувач повітря від спор цвілі, вірусів, мікробів і всіх більших летючих забруднювачів.
Ваше здоров'я та комфорт у ваших руках!
Боротьба з вогкістю потребує комплексного та відповідального підходу.
Використовуйте кімнатний гігрометр та термометр та оцініть реальний рівень вологості та температури в житлі.
Проаналізуйте можливі причини високої вологості і негайно дійте!
Як позбутися вологості в кімнаті квартири чи будинку, офісу чи готелю?
- Якщо надокучає конденсат на вікнах і нема чим дихати, регулярно провітрюйте кімнату, щоб надлишок вологи з повітря виходив назовні. Щоб не втрачати тепло і поліпшити повітрообмін, можна встановити енергоефективний припливно-витяжний рекуператор. Забрати надлишок вологи із зачиненого приміщення без реконструкції вентиляції найкраще зможе осушувач повітря.
- Якщо в кімнаті потрібно часто сушити білизну чи одяг, не навантажуйте через міру опалювальний котел чи обігрівачі, не тримайте постійно відчиненими вікна, а просто вмикайте осушувач повітря. Кілька годин і ваша білизна буде сухою, причому до потрібного стану - під подальше прасування чи для сухого зберігання у шафі. Це найдешевший спосіб сушки у випадку квартири без балкону чи в холодний період року.
- Забрати зайву вологу з ванної чи кухні допоможе встановлення витяжного вентилятора, що може працювати періодично — за необхідності. Якщо такої можливості немає, вмикайте осушувач, щоб швидко нормалізувати вологість до безпечного рівня.
- Осушувач зможе за кілька днів висушити підвал, гараж чи комору після затоплення, швидко висушить кімнату з поклеєними шпалерами, після фарбування чи тинькування. Якщо він триматиме вологість на рівні нижчому за 60%, не з'явиться ніяка пліснява, а час на приведення до сухого стану приміщення буде скорочений до мінімуму.
- Зволожувач повітря, що постійно працює, також може викликати плісняву. Якщо таке трапилося, більше не зволожуйте повітря. Вбудований гігрометр осушувача допоможе підтримати найбільш комфортний для здоров'я рівень вологості у 45 -50%, і пліснявий наліт скоро зникне.
Здоровий мікроклімат з осушувачем - запорука комфорту та здоров'я вже зараз
Сучасні технології осушення та очищення повітря від osushuvachi.ua допоможуть вам позбутися вогкості. Осушувач - це не панацея, а корисна необхідність у сучасному побуті. Якщо ситуацію потрібно виправити вже зараз і контролювати далі – такий універсальний пристрій не замінити нічим.
Звертайтесь до наших експертів! Ми вислухаємо всі ваші побажання, врахуємо всі умови та особливості житла, підберемо потрібну модель і порадимо, як позбутися сирості в кімнаті найшвидше і у найоптимальніший спосіб.