Вологість у повітрі може впливати на наше здоров'я, комфорт і відповідно на якість нашого життя. Якщо повітря в приміщенні стає надто вологим, це може призвести до виникнення плісняви, алергій та інших проблем. Однак, надмірне видалення вологості також може мати негативний вплив на здоров'я та комфорт. Осушувачі повітря є ідеальним рішенням для збалансованого підтримання вологості в приміщенні. У цій статті ми розглянемо, як правильно вибрати осушувач повітря та розрахувати необхідні параметри осушувача для вашого приміщення.


Чому потрібен осушувач повітря?


Перш ніж перейти до вибору осушувача, давайте з'ясуємо, нащо він потрібен. Вологість повітря впливає на здоров'я та комфорт людини. Занадто вологе повітря може призвести до таких проблем:


Пліснява – вологе середовище є ідеальним місцем для росту плісняви, грибка та іншої патогенної флори, яка може бути небезпечною для здоров'я людини;

Алергія – підвищена вологість може сприяти розвитку кліщів та грибків, які можуть викликати алергічні реакції;

Дискомфорт – висока вологість може призвести до незручностей та нездужань – занадто довго висихає одяг після прання, запотівають вікна, відчувається неприємний запах та важко дихати.


З іншого боку, надмірне видалення вологості також може бути проблемою. В занадто сухому середовищі може виникнути:


Сухість шкіри та слизових оболонок – а це в свою чергу може призвести до фізичного дискомфорту та подразнень.

Електростатичні розряди – в сухому середовищі можуть виникати електростатичні розряди, які здатні пошкодити електроніку та інші пристрої.

Проблеми з диханням – сухе повітря може призвести до подразнення дихальних шляхів та погіршення якості дихання.


Таким чином, важливо забезпечити оптимальний рівень вологості в вашому приміщенні, і осушувачі повітря допомагають досягти цієї мети якнайкраще.



Вибір правильного осушувача


Перед тим як перейти до вибору осушувача розберемо принципи їх роботи. Далі розглянемо основні з них та розкажемо про їх переваги та недоліки.


Принцип адсорбції


Ця технологія знаходить своє застосування у використанні адсорбційних осушувачів повітря та вологопоглиначів. Основний принцип функціонування цих пристроїв полягає у вбиранні зайвої вологості за допомогою спеціальних матеріалів.


Адсорбційні осушувачі обладнані 2-3 вентиляторами і ротором з високодисперсною сировиною. Вентилятори втягують повітря в пристрій і пропускають його через повільно обертаючийся ротор. Сировина внутрішнього пристрою складається з безлічі повітряних каналів, які вбирають надмірну вологу, схожу на бджолині соти. Далі маси поділяються на два потоки: робочий і регенераційний. Робочий потік викидається назад у приміщення, тоді як регенераційний нагрівається нагрівальним елементом до 120-140°С, знову проходить через ротор для висушування адсорбента і потім викидається назовні.




Переваги таких осушувачів:

  • Можуть знижувати вологість в повітрі до 1%, навіть якщо початковий рівень є 100%;
  • Продуктивні при широкому діапазоні температур від -30°С до +40°С;
  • Підходять для великих приміщень;
  • Можуть працювати безперервно та зберігаючи свою максимальну ефективність;
  • Тривалий термін експлуатації при дотриманні правил використання та своєчасного обслуговування.


Недоліки:

  • Достатньо дорогі пристрої, якщо порівнювати з іншими такою ж продуктивності;
  • Великі енергозатрати, що пов’язано з високою продуктивністю.


Вологопоглиначі всмоктують вологу за допомогою спеціального адсорбенту (зазвичай силікагель). Принцип роботи таких осушувачів самий простий та не потребує електроенергії. Всередині пристрою розміщується адсорбент, який повільно поглинає рідину з повітря (адсорбує).


Переваги влагопоглиначів:

  • Працюють без електроенергії;
  • Мають доступну вартість;
  • Маленькі розміри та вага.


Недоліки:

  • Ефективні тільки для дуже маленьких приміщень до 5 квадратних метрів;
  • Дуже мала продуктивність;
  • Потребують регулярного відновлення адсорбенту.


Такі вологопоглиначі можна поставити лише в шафах, невеликих побутівках та маленьких вбиральнях, бо навіть із звичайною кімнатою вони не впораються.


Принцип конденсації


Робота такого осушувача полягає в охолодженні повітря до точки роси, при цьому волога, яка наповнює повітря, перетворюється на рідину (конденсується) і видаляється з повітряних мас. Цю фізичну властивість використовують такі типи осушувачів: компресійні та моделі на елементах Пельтьє.


Компресійні осушувачі повітря використовують випаровувач з холодоагентом (зазвичай фреон різних типів) для охолодження повітряних потоків до точки роси, сприяючи процесу конденсації. Цей конденсат осідає на трубках випаровувача і потім зливається у внутрішній бак або виводяться назовні через шланг. Після цього зневоднені повітряні маси переміщаються через компресор, де трохи нагріваються і випускаються назад у приміщення.




Переваги компресійних осушувачів:

  • Висока ефективність при вологості понад 60%RH;
  • Доступніші за вартістю у порівнянні з адсорбційними;
  • Економічне використання електроенергії;
  • Зазвичай нешумна робота (40-50 дБ);
  • Універсальність в застосуванні;
  • Мобільність та лаконічний дизайн.


Недоліки:

  • Не ефективні при низьких температурах менше ніж +10-15°С;
  • Здатні знижувати вологість в приміщенні тільки до рівня 20-30%.


Осушувачі типу Пельтьє також видаляють вологість з повітря за допомогою його охолодження, але використовують для цього термоелементи. Цей пристрій пропускає електричний струм через термоелементи, в наслідок чого однин елемент стає гарячим, а інший - дуже холодним. За рахунок цього утворюється конденсат. Далі підігріте осушене повітря повертається назад у приміщення.


Переваги пристроїв типу Пельтьє:

  • Дешеві;
  • Тихі;
  • Легкі і компактні.


Недоліки:

  • Продуктивність всього близько 1 літра води на добу;
  • Високе споживання електроенергії.


Призначені для використання в маленьких приміщеннях, таких як гардеробні, комори та шафи.



Тепер ви вже маєте уявлення про те які існують осушувачі повітря, далі розповімо про важливі деталі на які треба звернути увагу при виборі осушувача.


Як обрати осушувач повітря?


Ось невеликий чек-лист параметрів осушувача повітря та підказки як розрахувати осушувач повітря, що допоможе вам вибрати необхідний пристрій саме для вас:


Розмір приміщення

Перше, що потрібно визначити - це розмір приміщення, для якого вам потрібен осушувач, тобто площа та об’єм приміщення. Це дозволить розрахувати обсяг повітря в приміщенні та визначити необхідний параметр витрати повітря осушувача.

Наприклад, об’єм приміщення складає 60 м3, то необхідно обирати осушувач з витратою повітря в декілька разів вище, тобто 120-180 м3/год. Чим більший буде цей показник, тим швидше осушувач впорається зі своєю задачею.


Використання осушувача

Виходячи з того, де необхідно використання осушувача повітря обирайте:

  • компактні портативні моделі для невеликих житлових та офісних приміщень, підвалів, гаражів та саун;
  • більш габаритні стаціонарні та мобільні осушувачі для критих басейнів, промислових потреб, складів;
  • вбудовані системи для виробництв та спеціальних особливих приміщень.




Вибір залежить від розміру приміщення, потреб та вашого бюджету.


Продуктивність осушувача

Продуктивність осушувача вимірюється в літрах води, які він може видалити з повітря за добу. Цей показник обов’язково вказується в технічних характеристиках осушувача. Чим більша продуктивність девайсу щодо відповідного об’єму та площі приміщення, тим швидше він впорається з зайвою вологістю.


Розмір бака для побутових моделей

Спочатку здається, що цей показник не є дуже важливим, але якщо у вас немає можливості під’єднати пристрій до каналізації, то пристрій буде автоматично вимикатись при наповненні бака. Тож у випадку якщо треба тривало осушувати приміщення або знижувати доволі високий рівень вологості, треба регулярно спорожнювати бак для безперервної роботи осушувача. Відповідно моделі з більш містким баком требо обслуговувати рідше.




Шумові характеристики

Якщо осушувач необхідно використовувати в спальні, дитячій кімнаті або в нічну годину, то цей показник є важливим для вас. Обирайте моделі з найнижчими показниками рівня шуму (30-40 дБ) і тоді пристрій не заважатиме вашому комфорту.


Додаткові функції

Деякі осушувачі мають додаткові функції, такі як таймер вимикання, додаткові фільтри очищення повітря (вугільний), іонізація, автоматичний облік часу роботи та віддалене керування через Wi-Fi. Поміркуйте та вирішить, які функції є важливими для вас та обирайте відповідні моделі.




Осушувач повітря може бути незамінним помічником у забезпеченні комфорту та здоров'я у вашому приміщенні та басейні й надійним помічником на виробництві. Правильний вибір та розрахунок осушувача допоможе досягти оптимального рівня вологості та позбавить вас від багатьох проблем. Завжди звертайте увагу на розмір приміщення, потрібний рівень вологості, тип осушувача та його продуктивність, а також додаткові функції. Вибравши відповідний осушувач, ви зможете насолоджуватися здоровим та комфортним повітрям в своєму приміщенні.


Якщо питання «Як правильно вибрати осушувач повітря для квартири» все ще залишається актуальним для вас – зв’яжіться з нами найзручнішим для вас способом і ми гарантовано підберемо найкращій осушувач для вашої потреби.